Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Muzaffer Arkan I. Ulusal Çocuk Koroları Beste Yarışması Sonuçları

Değerli Sanatseverler,

Ankara Çoksesli Müzik Derneği’nin (AÇMD) düzenlediği Muzaffer Arkan 1. Ulusal Çocuk Koroları Beste Yarışması‘na gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
47 bestecinin 75 eser ile katıldığı yarışmamızda, AÇMD Yönetim Kurulu tarafından birer rumuz verilen eserler Yarışma Seçici Kurulu tarafından iki aşamada değerlendirildi. Altı eser ülkemizin çocuk koroları beste repertuarına kazandırılmak üzere seslendirilmeye değer bulundu. Bu altı eserin dört adedi ise ödüllendirilmeye layık görüldü. Yarışma şartnamesinde belirtilen 1.lik, 2.lik ve 3.lük ödüllerine ek olarak bir de Özendirme Ödülü sunulmasına karar verildi. DenizBank sponsorluğunda verilen yarışma ödüllerinin sahipleri ve ödüllendirilmeye değer bulunan eserlerinin isimleri aşağıdaki gibidir:

1.lik Ödülü: Hande Evren Yakupoğlu, “Bir Elin Nesi Var
2.lik Ödülü: Ahmet Tamer Topuz, “Güz
3.lük Ödülü: Burak Metehan Öztürk, “Yağmur
Özendirme Ödülü: Nedim Yıldız, “Olsa

Çocuk koroları tarafından seslendirilmeye değer bulunan ilave iki eserin bestecileri ve eserlerinin isimleri aşağıdaki gibidir:

Ali Yunus Gencer, “Doğaya Övgü
İlhan Çınar, “Hiç Olur Mu

Yarışma Seçici Kurulu’nun değerli üyeleri Besteci Turgay Erdener’e, Koro Şefi ve Besteci Giampaolo Vessella’ya ve Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı’ya ayırdıkları zaman ve destekleri için; ödül sponsorluğunu kabul eden DenizBank’a katkıları için; perde arkasında bu yarışmayı mümkün kılan gönüllülerimize destekleri için ve son olarak ülkemizin çoksesli müzik kültürüne gönül veren yarışmacılarımıza emekleri için teşekkürü borç biliriz.

Herkese çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Ankara Çoksesli Müzik Derneği
Back to top