Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piyano, solfej ve kulak eğitimine Prof. Muzaffer ARKAN ile başlayan Nilgün TUZKAYA, Ferhunde ERKİN’in piyano öğrencisi olarak eğitimini sürdürmüş, TED ve Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ankara Gençlik Korosunda görev almış, 1978 yılından sonra uzun yıllar Ankara Çoksesli Çocuk Korosu’nu çalıştırmıştır. 1979 – 1983 yıllarında Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen amatör koro yarışmalarına Çocuk Korosu ile katılarak başarı ödülleri almıştır. Ankara Çoksesli Müzik Derneği üyesi olan TUZKAYA, 2001 yılından itibaren Ankara Çoksesli Müzik Derneğinde Hazırlık Orff Orkestrası ve Çocuklar Orff Orkestrasında gönüllülük ilkesiyle eğitim vermektedir.

1981 Yılında Almanya’nın Wiesbaden şehrinde doğdu. 1991 Yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nın açmış olduğu yetenek sınavını kazanarak Prof. Güherdal ÇAKIRSOY’un piyano öğrencisi, İlya SİROTİN’in oda müziği öğrencisi oldu. 1996 Yılından itibaren çeşitli resitaller ve oda müziği konserleri verdi. 2003 Yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. 2003 – 2005 yılları arasında Konservatuarın nefesli ve vurmalı çalgılara koropetitörlük yaptı. Ankara Çoksesli Müzik Derneği üyesi olan Tülin ERTUĞRUL 2003 Yılından bu yana Piyano gönüllülük ilkesiyle piyano dersleri vermektedir.

1983 Yılında Bakü’de dünyaya geldi. Müzisyen bir ailede olması nedeniyle yeteneği erken yaşta fark edildi ve 5 yaşında Bakü Bülbül Müzik Okulunda Piyano eğitimine başladı. 2001 Yılında Bakü Müzik Akademisi Piyano bölümünü kazandı. Devlet Sanatçısı, Doç. Gülşen ANNAĞİYEVA’nın sınıfına kabul edildi. Çeşitli Piyano ve Org konserleri verdi. Üstün Başarı diplomasıyla mezun oldu. Devlet bursuyla Türkiye’ye gelen Günay Tuzkaya, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünde Yüksek lisansa kabul edildi. Prof.Güherdal ÇAKIRSOY’un öğrencisi olmaya hak kazandı. Yüksek Lisanstan başarıyla mezun oldu, 2011 Yılında Doktora Yeterliliğini tamamladı. Günay Tuzkaya yurtdışı ve yurtiçinde pek çok resital verdi, yarışma ve masterclass çalışmalarına katıldı.Günay Tuzkaya, halen Prof.Güherdal ÇAKIRSOY’un öğrencisi olarak Doktora çalışmalarını tamamlayan Günay Tuzkaya Ankara Çoksesli Müzik Derneği üyesi olup, piyano derslerini gönüllülük ilkesiyle vermektedir.

1970 Yılında Beyaz Rusya’nın Novopolotsk şehrinde doğdu. Devlet Müzik Okulu Piyano Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu ve Yüksel Lisans Müzik Okulu’na girdi. Yüksek Müzik Okulu’nun Piyano ve Solfej bölümlerinden 1989 yılında mezun olduktan sonra 1998 yılına kadar Devlet Müzik Okulunda piyano öğretmenliği, solfej ve çocuk korosu şefliği yaptı. Ankara Çoksesli Müzik Derneği üyesi olan KOÇAK gönüllük ilkesiyle dernek bünyesinde piyano dersleri vermektedir.

1976 yılında doğdu. Müziğe 1990 yılında klasik gitarla başladı.2005 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Koro bölümünden mezun oldu. Ney enstrümanına yönelerek 2005-2006 yılları arasında Mersin Belediye Konservatuarı Orkestrasında neyzenlik yaptı. Birçok tarzda gruplarda gitarist ve vokalist olarak çalıştı, konserler verdi. AÇMD üyesi olan Aytaç YÜREKLİ, gönüllülük ilkesiyle dernekte gitar eğitimi vermektedir.

1972 yılında Ankara’da doğdu. H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Bölümünden Prof. Güherdal Çakırsoy’un öğrencisi olarak mezun oldu. Prof. Muzaffer ARKAN ile Koro Şefliği çalıştı. Ankara Çoksesli Müzik Derneği koroları ile yurt içi ve yurt dışında korist, piyanist ve koro şefi olarak katıldığı konser ve yarışmalarda derneğimizi ve ülkemizi başarı ile temsil etti. Ankara Çoksesli Müzik Derneği Çocuk Koroları şefi olarak çalışan Manap, Ankara çoksesli Müzik Derneği Çocuk Korosu ile katılmış oluğu etkinliklerde, dünya üçüncülüğü ile ödüllendirilmiştir. Banu MANAP Ankara Çoksesli Müzik Derneği üyesi’dir ve dernekte gönüllülük ilkesiyle piyano ve çocuk korosu dersleri vermektedir.

Back to top