Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

V. Uluslararası Ankara Koro Festival ve Yarışmaları

V. Uluslararası Ankara Koro Festival ve Yarışmaları (7-10 Mart 2013)

5. Uluslararası Ankara Koro Festivali, 7-10 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara Çok Sesli Müzik Derneği organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir.

Değerli Türk bestecileri merhum Prof. Muzaffer Arkan ve İstemihan Taviloğlu’nun eserlerinin zorunlu eser olarak seslendirileceği festivalde, diğer Türk bestecilerimizin eserlerinin tanıtımına öncelik verildi.

Bulgaristan, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de katılımıyla toplam 7 koronun sahne alacağı festivalde, ülkemizi Ankara Çoksesli Korosu , Allegria Oda Korosu, Koro Solo ve Rezonans temsil etmiştir.

Festival, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Leyla Gencer Sahnesi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser salonlarında gerçekleştirilmiştir.

Konuk grupların, 7 Mart’ta CSO’da, Adnan Saygun’un eserini dinlemeleriyle başlayacak festivalin resmi açılışı, 8 Mart 2013 Cuma günü, Anıtkabir’de Mozoleye Çelenk Bırakma Töreni ile başlamıştır.

Aynı gün saat 14:00’te, koroların kamuoyuna tanıtımının yapılacağı Leyla Gencer sahnesinde, Avrupa Korolar Birliği Başkanı Prof. Emil Yanev’in Workshop’ı;

9 Mart 2013 Cumartesi günü CSO Konser Salonunda devam edecek konserlerin ardından, 19.30 İtibari ile de festivalimiz son bulmuştur.

Festivalimiz DenizBank Ana Sponsorluğunda , Beğendik , AOÇ , T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı , Ankara Büyükşehir Belediyesi , Artem, Kolin İnş. katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

Back to top