Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

İstemihan Taviloğlu 1. Ulusal Aynı Ses Korolar Beste Yarışması

Değerli Sanatseverler,

Ankara Çoksesli Müzik Derneği (AÇMD) olarak bu güzel günde sizlere güzel bir haberimiz var.
Ülkemizin müzik dağarcığına besteleriyle önemli katkılar sağlayan besteci İstemihan TAVİLOĞLU’nun anısını da yaşatarak, aynı ses korolar alanına güncel eserler kazandırmak, ülkemiz bestecilerini, ideallerindeki çoksesli aynı ses koro eserleri yaratmaları konusunda özendirmek, ülkemizin çoksesli aynı ses koro eseri repertuarına yeni, çağdaş ve özgün müzik eserlerini kazandırmak ve bu eserlerin seslendirilmesini sağlamak, bestecilerimiz ile çoksesli koroları buluşturarak besteci-yorumcu işbirliğini geliştirmek ve bu alandaki eserleri yarisma yoluyla bestecilerimizin seslerini ulusal ve uluslararası düzeyde duyurmalarına önayak olmak amacıyla “İstemihan Taviloğlu 1. Ulusal Aynı Ses Korolar Beste Yarışması” na ülkemizin tüm bestecilerini  katılımını bekliyoruz.

Yarışmaya katılım koşullarına erişmek için lütfen aşağıdaki Yarışma Şartname‘sini indiriniz. Yarışma şartnamesinde belirtilen başvuru koşullarını kabul ettiğinizi belirten Yarışma Taahhütnamesini de indiriniz.

 

Kendinizi kısaca tanıttığınız bir önyazı ve bestelerinizin nota dökümünü (pdf formatında), imzaladığınız taahhütnamenin taranmış çıktısıyla beraber en geç 31 Mart 2023 günbitimine kadar bilgi@acmd.org.tr” adresine göndermenizi rica ederiz.

Back to top