Derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Şef Nilgün TUZKAYA yönetimindeki Ankara Çoksesli Korosu bu yıl bir kez daha gururumuz oldu. Kuruluşundan bugüne Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen uluslararası festival ve yarışmalarda, ülkemize 10 kez Dünya birinciliği ve farklı kategorilerde bir çok ödül kazandırmış olan koromuz  bu yıl da Sırbistan’ın Negotin kentinde 57.si düzenlenen ve ülkenin en önemli kültür, folklör ve müzik etkinliklerinden biri olan geleneksel “Mokranjac Günleri” festivalinde “Korolar Şarkı Yarışması” kategorisinde birincilik ödülünü kucaklayarak, uluslararası yarışmalarda toplam 11 kez birincilik elde etmiştir.

Cumhuriyetimizin 100.yılında, tam da İzmir’ in kurtuluş yıl dönümü olan 9 Eylül tarihinde, koromuzun bu ödülü kazanmış olması ve jüri tarafından “Zafer Korosu” seçilmesi, kalplerimizi tarifsiz duygularla doldurup ödülümüzü çok daha anlamlı kılmıştır.

100.yılımızda, uluslararası sanat ve spor yarışmaları ve festivallerinde ülkemizin kazandığı başarılar hepimizin göğsünü kabartıyor ve duyduğumuz gururu içimizden taşan sevinçle besliyor. İnanıyor ve güveniyoruz ki, bu başarılar güçlü Türkiye Cumhuriyeti’ nin sesi ve ilelebet payidar kalacağının bir işaretidir.

Tüm bu süreç boyunca, bizleri hiç yalnız bırakmayan ve imkanlarını bizlere seferber eden,

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na
Devlet Opera ve Balesi Ankara Müdürlüğü’ ne
Çankaya Belediyesi’ ne
Sevda Cenap And Müzik Vakfı’na
Ankara Çoksesli Müzik Derneği’nin Değerli Üyelerine

yürekten teşekkürlerimizi sunarız.

Murat MANAP
Ankara Çoksesli Müzik Derneği Başkanı