1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
V. ULUSLARARASI ANKARA KORO FESTİVALİ

PDFYazdırE-posta

5. Uluslararası Ankara Koro Festivali, 7-10 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara Çok Sesli Müzik Derneği organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir.

Değerli Türk bestecileri merhum Prof. Muzaffer Arkan ve İstemihan Taviloğlu’nun eserlerinin zorunlu eser olarak seslendirileceği festivalde, diğer Türk bestecilerimizin eserlerinin tanıtımına öncelik verildi.

Bulgaristan, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de katılımıyla toplam 7 koronun sahne alacağı festivalde, ülkemizi Ankara Çoksesli Korosu , Allegria Oda Korosu, Koro Solo ve Rezonans temsil etmiştir.

Festival, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Leyla Gencer Sahnesi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser salonlarında gerçekleştirilmiştir.

Konuk grupların, 7 Mart’ta CSO’da, Adnan Saygun’un eserini dinlemeleriyle başlayacak festivalin resmi açılışı, 8 Mart 2013 Cuma günü, Anıtkabir’de Mozoleye Çelenk Bırakma Töreni ile başlamıştır.

Aynı gün saat 14:00’te, koroların kamuoyuna tanıtımının yapılacağı Leyla Gencer sahnesinde, Avrupa Korolar Birliği Başkanı Prof. Emil Yanev’in Workshop’ı;

9 Mart 2013 Cumartesi günü CSO Konser Salonunda devam edecek konserlerin ardından, 19.30 İtibari ile de festivalimiz son bulmuştur.

Festivalimiz DenizBank Ana Sponsorluğunda , Beğendik , AOÇ , T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı , Ankara Büyükşehir Belediyesi , Artem, Kolin İnş. katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.FESTİVAL
Carsamba, 22 Eylul 2021

Bağışlarınız İçin

Ankara Çoksesli Müzik Derneği
İşbankası Y.Ayrancı Şubesi
IBAN No:
TR 23 0006 4000 0014 2450 4032 63

 

 

Atatürk diyor ki:

Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez."',