1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Ankara Çoksesli Çocuk Korosu

PDFYazdırE-posta

Ankara’nın çeşitli ilkokullarından sesi ve kulağı müziğe yatkın bulunan çocukların seçimiyle, 1976 yılında Ankara Çoksesli Müzik derneği’ne bağlı olarak kurulmuş olan Çocuk Korosu uzun yıllar Şef Nilgün TUZKAYA yönetiminde çalışmalarını sürdürmüş, 1978–1980 Yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sergilenen “Tosca”, “Bir Opera Yapalım” operalarında ve “Carmina Burana” sahne kantatlarında rol almıştır.

 

Ayrıca, 1979 ve 1983 yıllarında Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen “Uluslararası Amatör Koro Yarışmaları”nda başarı ödülü almış, 1984 yılında İspanya’nın Vittoria kentinde düzenlenen “Alava Koro Festivali”’nde başarılı konserler vermiş, çeşitli ödüller almıştır.

Halen Şef Banu MANAP yönetiminde çalışmalarını Ankara Çoksesli Müzik Derneği çatısı altında (nota, solfej, toplu ses eğitimini) sürdüren Ankara çoksesli Çocuk Korosu, üyeleri her yıl değişmekle birlikte çalışmalarına aralıklarla devam etmektedir.

Ankara Çoksesli Çocuk Korosu 1998 yılında Derneğimiz tarafından düzenlenen II. Uluslararası Ankara Koro Festival ve Yarışmalarında Çocuk Koroları Kategorisinde, Dünya 3.lüğünü kazanmış, yurtiçinde başarılı konser gerçekleştirmiştir.

Eğitim Öğretim dönemi boyunca Şef Banu MANAP yönetimindeki AÇMD Çocuk Korosuna 7 yaş ve yukarısı öğrenciler katılmaktadır. Çalışmalarını Cumartesi ve Pazar günleri Dernek Genel Merkezi çalışma salonunda sürdüren AÇMD Çocuk Korsu yıl içerisinde pek çok etkinliğe katılmaktadır.

Koroya her yıl Eylül ayı içerisinde sınavla yeni öğrenciler alınmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir – Dernek Genel Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz


Persembe, 23 Eylul 2021

Bağışlarınız İçin

Ankara Çoksesli Müzik Derneği
İşbankası Y.Ayrancı Şubesi
IBAN No:
TR 23 0006 4000 0014 2450 4032 63

 

 

Atatürk diyor ki:

Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabil mesi, kavrayabilmesidir."',